ЄДРПОУ: 38635219

pangeyaultimadc@gmail.com, pangeya.ultima.mobility@gmail.com

+380976402756

м.Вінниця, вул. Дмитра Майбороди, 2а

Сьогодні хочу розповісти вам історію про один молодіжний обмін в Польщі.

Давним давно, ще коли ми не знали сирен тривоги, написали нам знайомі з організації MAZOWIECKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY та запропонували провести молодіжний обмін.

Без зайвих роздумів ми погодились оскільки йшлося про традиційні ремесла. Це ж неймовірно цікаво дізнатися про наше минуле і навчитися виготовляти предмети побуту самостійно. Крім того Пангея Ультіма намагається сприяти збереженню традиційних занять у селі Стіна, де знаходиться наш екоцентр.

Ми були неймовірно раді, коли наші партнери повідомили що все-таки проект відбудеться і вони були б щасливі, якби ми змогли приїхати.

І ми змогли 💓

Ми зібрали 18 активних, амбіційних та таких різних юнаків та дівчат 16-24 років та вирушили у довгу подорож на зустріч з 18ма учасниками з польської сторони на проект під назвою “Crafts Idea for Business”, що відбувався 12-18 вересня.

Нас гостинно прийняли в колишньому панському маєтку Роскош, який зараз функціонує як готель на природі та як центр ремісничого навчання. Кожного дня в невеликих групах учасники пізнавали основи деревообробки, пекарства та ткання.

З кожного воркшопу в нас позалишалися сувеніри власного виробництва: підставки під посуд, браслети та прикраси на шию, крім пирогів та інших смаколиків, бо ми їх очевидно що з’їли)))

Але майстерні – то лише половина дня…. Інший час був відведений на спілкування та взаємодію польської та української груп, адже основна мета таких проектів – це встановлення зв’язків, взаємообмін між представниками різних культур та країн.


Чесно кажучи, перед нами виникло багато викликів. Налагоджувати зв’язок завжди важко спочатку. На це впливає і мовний бар’єр, і різні погляди, і відмінний досвід, і просто страх. Але на те молодіжні обміни й існують, щоб ми вчились вирішувати завдання, співпрацювати, обговорювати конфлікти та разом насолоджуватись.

 

Особливим часом завжди є національний вечір та підготовка до нього. Спільне планування згуртовує команду, виявляє таланти кожного, розкриває наші серця і вчить нас розуміти інших. Хлопці та дівчата наготували смаколиків, поставили танок, розучили пісні, прикрасили залу і провели воркшоп з петриківського розпису, де спільно з польською молоддю створили картини єднання) Ми побачили багато скарбів та прекрасних особливостей наших учасників!

На презентації наших виробів 3 будки були подаровані притулку для тварин, підставочки та браслети облюбовані, а пироги зникли за щоками. Під живий спів місцевого фольклорного ансамблю ми водили хороводи по великій бальній залі та показували традиційні танці з наших культур.

Наступного дня учасники потрапили на підтримуючу зустріч з харизматичним мером Бялої Подляски. Наступний воркшоп з основ підприємництва відбувся в цікавенні крамничці чаїв та трав “Піяльня Дари Натури”, де пахло полином, очі розбігались від різноманіття комбінацій дарів природи, а солодощі у вітрині манили кольором та надписом “веганське”.

А в вечері довелось підводити підсумки, бо проект добігав кінця… Це були і оцінки, і відслідковування своїх відчуттів, і пошук спільних та відмінних вражень, відповіді на запитання одне одного, і, звичайно що, танці.

Нам є що згадати і, певно, є для чого зустрітись знову)


Дякуємо Польсько-українській Раді Обмінів за фінансування!

Дякуємо за планування та проведення проекту MAZOWIECKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY!

Дякуємо менеджерам та фасилітаторам!

Дякуємо учасникам за зусилля, роботу, щирість та сміливість!

Сподіваємось, що в майбутньому ми разом проведемо ще кращі проекти.


Ваша Пангея Ультіма

Поділитись інформацією
Kateryna Marchenko
Kateryna Marchenko
Articles: 48