ЄДРПОУ: 38635219

pangeyaultimadc@gmail.com, pangeya.ultima.mobility@gmail.com

+380976402756

м.Вінниця, вул. Дмитра Майбороди, 2а

Відгук про волонтерство у Франції

У світі буває велика кількість можливостей, щоб побачити світ за маленькі гроші, одна із них – це волонтерська діяльність. 


  Нещодавно я закінчила своє волонтерство під назвою “EU & Me” за програмою Європейського корпусу солідарності. Цілих 12 місяців я провела у чарівному та стародавньому місті Нім, що у регіоні Окситанія, на півдні Франції. Моя мандрівка була досить довгою, адже я приїхала 6 поїздами, але одразу зрозуміла, що Франція-це країна для мене, адже сукні, підбори, відчуття гумору, елегантність та багато іншого були притаманні мені і раніше. На мою думку, що найбільше мене здивувало-це саме місто, адже виглядало як Італія із своєю архітекторою, якій біля 2000 років. Також у Німі всі свята пов’язані із Іспанією, наприклад “Феєрія”, яка проводиться двічі на рік на Арені, і, звичайно, із місцевим населенням, але французами. Дійсно, неочікуване поєднання, яке відгукнулося у мові, тому що, якщо ти не розмовляєш французькою, то наступну мову, яку запропонує місцевий житель, буде саме іспанська. Звичайно, спочатку було важко звикати, щоб згадувати французьку, яку я вчила ще у школі, але все можливо надолужити, адже працювала я у офісі “Будинку Європи”, де робочою мовою була саме французька. Завдяки своїй організації я могла постійно практикувати мови, зустрічати іноземну молодь та відвідувати конференції депутатів Європейської комісії та амбасадорів Чехії та Швеції.


  Найголовнішою задачею для мене було відповідати за комунікацію, а саме Facebook та Instagram, де я розміщувала всю інформацію наших подій. Окрім цього, один раз на місяць я проводила безкоштовні вечори “Café Multi Kulti” та “Café Linguistique”, де усі охочі могли поринути у культурне різноманіття країн волонтерів або наших друзів із інших країн, яких ми поступово зустрічали і з якими ми налагодили контакти, щоб мандрувати у майбутньому. Інша щомісячна подія несла у собі зміст покращення своїх розмовних навичок, адже через призму різних мов, у ігрових та дискусійних характерах, наші гості покращували знання вже вивчених мов, так само як і вивчали нові вирази із інших.

Великою частиною подій “Будинку Європи” були анімації пов’язані із Європою та її устроєм у школах та університетах, адже підростаюче покоління повинно знати свої права та обов’язки, як і те, що вони також можуть стати волонтерами та відвідати інші країни.
 Через те, що нас було багато, аж 11 волонтерів в одному місті, то можливість проводити вільний час із кимось завжди був на порядку денному, наприклад, кожна перша неділя місяця-це безкоштовні музеї по всьому регіону, а квитки на регіональний потяг лише за 1 євро. Це була найкраща можливість, щоб відвідати багато гарних місць, яких у Франції вистачає.
  Підсумовуючи, хочу додати, що Франція-це не тільки круасани, вино, романтика, але і гарні місця, приємні місцеві жителі, які завжди прийдуть на допомогу та культурне різноманіття.


 

Поділитись інформацією
Kateryna Marchenko
Kateryna Marchenko
Articles: 48